İŞGEM’DE ÜRETİLEN DOLU ÖNLEME CİHAZINA YOĞUN TALEP VAR

İŞGEM’DE ÜRETİLEN DOLU ÖNLEME CİHAZINA YOĞUN TALEP VAR

Son yıllarda artarak devam eden dolu yağışları, başta tarım sektörü olmak üzere bir çok sektör üreticisine dolaylı olarakta ülke ekonomisine ciddi zarar vermektedir.

Bu durumu önlemek için Avrupa da geliştirilen ve son üç yıldır ülkemize’de yurt dışından ithal edilen Dolu Önleme Cihazları kullanılmaya başlanmış ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

Dolu Önleme Cihazını Ülkemizde ilk kez VAN İŞGEM de yer alan ERVİNTECH adlı firmamız yerli olarak üretmeyi başararak bir ilke imza atmış ve üretilen cihazın ithal cihazlara karşı ciddi üstün özelliklere sahip oluşu ise ürünün yurt içinde ve yurt dışında rekabet şansını artırmıştır.

Üretilen bu cihaza Ülkemizin birçok bölgesinden oluşan yoğun talep karşısında, firmamız seri üretime başlamıştır, Ülke içi talebin yanı sıra Yunanistan dan ve Azerbaycan dan gelen taleplerle ürünün ihracatına da başlanmış olup ilk ihracat Azerbaycan’a gerçekleştirilmiştir.

Yapılan bu çalışma ile, özellikle teknolojide yerli ve milli gelişmeye katkı sağlanmış, ithalatın azalarak ihracatın artırılmasına vesile olunmuş, üreticinin ürünün korunması ile milli servetin heba olmasının önüne geçilmiştir, sonucu ülke ekonomimize olumlu yansıyan bu başarılı çalışmanın VAN da ve İŞGEM de olması bizleri gururlandırmış ve mutlu etmiştir.

 

 

08 Aralık 2018
1.172 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?