Nedeni Güçlü Olan, Nasılını Bulurmuş

Nedeni Güçlü Olan, Nasılını Bulurmuş

“Nedeni güçlü olan, nasılını bulurmuş.”
VANİŞGEM in kuruluşunu ve bu günkü haline gelişini açıklayan anlamlı bir söz, Nietzsche’nin bu sözü.
VAN İŞGEM’i kurmak için benim ve arkadaşlarımın güçlü nedenlerimiz ve değerlerimiz vardı.
Ülkemize Katkı sağlamak, İnsanlara faydalı olmak, paylaşmak, her iki dünya için kalıcı eserler bırakmak.
Evet; Yaşadığımız bu şehri sadece tüketmek yerine böyle bir ekosistem geliştirerek coğrafyamıza ve insanımıza katkı sağlamak, bölgemizde ekonomik gelişmeyi sağlayacak bir eser ile insanımızın ekonomik özgürlüklerini kazanması için imkanları önlerine serip bu imkanları onlarla paylaşmak.
2005 yılında çıktığımız bu yolculukta bugün geldiğimiz noktadan geriye dönüp baktığımızda, kurumuş toprak misali terk edilmiş ve metruk haldeki Sümerbank Van kundura fabrikasını yeniden birer üretim mekanı haline dönüştürmenin yanı sıra, uygun ve boş arazilerine 8500 metrekare kapalı alanlı modern, alt yapısı hazır 30 işlik ile 200 kişilik konferans salonu ve 160 kişilik Kafe Restoran kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
Oldukça hızlı bir yol kat ettik.
2005 yılından 2011 Van depremine kadar geçen sürede oldukça başarılı bir performans ile diğer İŞGEM lere örnek gösterilen bir çalışma ve çok güzel başarı hikayeleri ile dolu bir süreç sonunda, 2011 yılında ilimizde yaşanan VAN Depremi..
Van depreminde her ne kadar VAN İŞGEM olarak bir barınma ve lojistik merkezi olarak o zor günlerde halkımıza ciddi hizmet ettiysekte sonrasında ekonomik olarak yaşadığımız sorunlar ve o zor dönemde hiçbir kurumdan destek alamayışımıza rağmen “VAN İŞGEM BÜYÜYOR PROJESİ” bizim umut kapımız oldu
Faaliyete başladığımız tarihten itibaren ilin ve bölgenin bir çok farklı sorununun çözümüne katkı sağlamak için yürütmüş olduğumuz çoğu AB fon kaynaklı olmak üzere 15 farklı projenin en anlamlı ve önemli projesidir VAN İŞGEM BÜYÜYOR Projesi
2016 yılında başladığımız ve 2017 Yılında tamamladığımız 9.2 Milyon Euro bütçeli projeyi başarıyla tamamlamak bizleri benzer ve daha büyük projeler için cesaretlendirmiş ve İPA 2 için tekrar proje hazırlamamıza ve sunmamıza neden olmuştur.
VAN İŞGEM artık katma değeri yüksek, yenilikçi iş fikirlerine ve teknolojiyi kullanarak üretim, yapacak olan girişimcilere yer vererek büyümeye ve ülkede rol model olmaya adaydır.
Yükü ağır olan hızlı yürürmüş. Bizim yükümüz ağır, sırtımızda hemşerilerimizin gelişiminin, değişiminin, sosyal paylaşımın sorumluluğunu taşıyoruz.
Bu yüzden hızımızı kesmeden on, yirmi, elli yıllara yürümek için değişimi, yenilikçiliği, gelişimi desteklemeye devam edeceğiz.
VANİŞGEM, nedeni güçlü olan girişimcilere nasıl yapılacağı konusunda destek vermeye, bu yolculukta yükü ağır olanların yükünü paylaşmaya devam edecektir.
Saygılarımla

09 Ekim 2018
502 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?