• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

** TOBB-BİLİŞİM, SOFT AWAY PROJESİ


** TOBB-BİLİŞİM, SOFT AWAY PROJESİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki projenin genel amacı, Türkiye’deki yazılım sektörünün küreselleşmesine ve ihracatçı yapısının güçlendirilmesi ve sektörün ülkenin üretim ve ihracatında katma değerini arttırmaktır.
Proje, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yazılım şirketlerinin uluslararasılaşmasına yardım etmeyi hedeflemektedir. Proje ile, üretimde katma değer artışına katkı yapacak en önemli sektörlerden olan yazılımın, Türkiye’nin ihracat sepetindeki payını arttırarak, Türkiye’nin kişi başı 25 bin dolar milli gelir ve 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşması da amaçlanmaktadır.
Konuyla ilgili Komisyon’un olurunu alan yazılım firmalarının; ihtiyaç analizinin hazırlanması ve ihtiyaç analizinde öne çıkan eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyet giderlerinin %75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından, %25’i katılımcı şirket tarafından sağlanacaktır.
Şirketler, dünyaya açılmasını istediği her yazılım için başvuru yapabilecektir. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve yazılıma ilişkin kapsamlı bilgi içermesi, Seçici Kurulun objektif kriterler çerçevesinde çalışmasına yardımcı olacaktır.
Projeye son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır.
Detaylı bilgi soft_away@tobb.org.tr’den alınabilir. Başvuru formu www.tobb.org.tr adresinde bulunmaktadır.

16 Aralık 2016 115 okunma
Semra Aydın

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

VAN İŞGEM de Pandemi Tedbirleri

Ülkemizdeki pandemi ile mücadeleye de tek ve VAN İŞGEM çalışanlarını koruma adına VAN İŞGEM Kampü alanında ve işyerlerinde ma ke kullanımı zorunlu hale getirildi Kampü alanının...