VAN İŞGEM KANAL EKONOMİDE İNSTAGRAM DA CANLI YAYINDA

VAN İŞGEM KANAL EKONOMİDE İNSTAGRAM DA CANLI YAYINDA

Bugün 27. Temmuz pazartesi saat 16.00’da
#kanalekonomi instagram canlı yayında Van’da olacağız hep birlikte.
Mahmud Gedik
Celal Toprak
Demet Kalendergil
Serap Girgin Baykal
İŞGEM (İş Gelistirme Merkezi) VAN Kurucusu ve Yöneticisi MAHMUT GEDİK ile Türkiye’deki İŞGEM’leri ve en güzel örneği olan VAN İŞGEM’deki girişimcilik faaliyetlerini konuşacağız.
Van Sanayici ve İşadamları Derneği ( VANSİAD) ‘ın iktisadi bir kuruluşu olarak 2004 yılından itibaren yürütülen VAN İŞGEM Projesi bölgede girişimciliğin gelismesinde önemli bir aktör olarak yer almakta olup, artan talebi karşılamak için ortaya çıkan fiziki mekan ihtiyacını karşılamak aynı zamanda IŞGEM İşletici kuruluşun ve İŞGEM’de yer alan girişimcilerin teknik kapasitesini artırıp daha profesyonel. işletmeler haline gelmesini sağlamak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı IPA Kapsamında uyguladıkları 9.350.000 Avro bütçeli VAN İŞGEM BÜYÜYOR Projesi sayesinde de 28 girişimci işletme sayılarını da 58 girişimciye çıkartmayı başardılar.
İŞGEM’lerle 2, 5 yıl süren bir AB Projesi’nde hem gazeteci hem de eğitimci olarak görev aldım.
Bu konuyu işletme doktora tezime taşıdım.
İŞGEM’ler girisimcilik ekosisteminin kuluçka merkezleridir. En önemli aşamasıdır. Fikir halinden kuluçkaya yeni geçmiş girişimler için bir merkezdir. Kuluçkadaki işletmelere, İŞ GELİŞTİRME MERKEZLERİ’nde çok iyi bakılmalıdır. Kuluçkadaki işletmeler özenle korunmalıdır. Yol gösterilmelidir. Destek olunmalıdır. Ve hepsinden önemlisi iyi yönetilmeli ve sürdürülebilir olmaları için çaba gösterilmelidir.
Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren 18 İŞGEM’den en başarili örnek olarak öne çıkan VAN İŞGEM’in de tam bu özelliklere sahip bir yöneticisi var.
Yenilikçi, tekonolojik, katma değerli ve ihracat odaklı üretimlere yer verilen VAN İŞGEM marka değerini artırarak diğer IŞGEM’lere de rol model olmaya devam etmektedir.
MAHMUT GEDİK ile canlı yayına
Herkesi Bekliyoruz.
#işgemvan
#mahmutgedik

27 Temmuz 2020
182 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?