VAN’DA GENÇ ÇİFTÇİYE 30 BİN TL HİBE DESTEĞİ

VAN’DA GENÇ ÇİFTÇİYE  30 BİN TL HİBE  DESTEĞİ

Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden genç çiftçiler için çok önemli bir açıklama yaptı.
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı gereğince hazırlanan ve kamuoyunda genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği olarak bilinen projenin Uygulama Rehberi yayımlandı.

Kırsal alanda yaşamakta olan, gelir düzeyi düşük olan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe desteği verilmektedir.
Proje için gerekli olan bilgiler, Bakanlığımız personelince hazırlanan program (gencciftci.tarim.gov.tr) içerisinde bulunmakta olup bir proje hazırlatılmasına gerek olmaksızın bu adres üzerinden başvuru yapabilecekler.
Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,” Başvurular 02 Nisan 2018 tarihinde başlar ve 30 Nisan 2018 tarihi mesai saati bitiminde sona erer. Başvurular öncelikle, Bakanlık tarafından hazırlanan web tabanlı yazılım (gencciftci.tarim.gov.tr) programından yapılır. Başvuru dokümanları yazılım programından çıktı olarak alınır. Genç çiftçiler çıktıları, projeyi ve istenilen belgeleri, ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yirmi bin nüfusun altındaki yerleşim birimlerinin bağlı olduğu il/ilçe tarım müdürlüklerine başvuru tarihi ve saati sona ermeden şahsen yapacaktır.
Başvurunun tamamlanmış olması için dosyanın bizzat elden teslim edilmesi şarttır.

Daha detaylı bilgi için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.
http://mobil.vandahaber.com/haber/van-da-genc-ciftciye-30-bin-tl-hibe-destegi/36431/

28 Mart 2018
1.697 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?